4 niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

Dzisiaj niedziela Laetare – niedziela radości. Rozpoczynamy kolejny tydzień przygotowań do obchodów Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżyjmy go owocnie przygotowując naszego ducha na spotkanie z cierpiącym i zmartwychwstałym Panem.

W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej br. Rafała Gorzołkę z Karłowic. Podczas wszystkich mszy św. zapoznał nas z działalnością prowadzonej przez niego fundacji „Tobiaszki”. Wyrażamy jego i naszą wdzięczność za złożone ofiarny w wysokości 3764 zł. Bóg zapłać.

Od dzisiejszej niedzieli do Świąt przed kościołem będzie można nabyć ozdoby wielkanocne i palmy świąteczne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół w Krynicznie.

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy do uczestniczenia w ramach spotkań formacyjnych w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1730.

Zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę w piątek o godz. 17.00
Prosimy sołtysów o zebranie w wioskach ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.
Są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do ich zamawiania.

Rozpoczęła się rekrutacja do „ zerówki” i pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Krynicznie. Dokumenty potrzebne do zapisania dziecka znajdują się w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły. Zapisy trwają do końca marca.

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiarność.
Życzymy Wam pokoju serca, Bożej opieki i radości.
Niech dobry Bóg Wam błogosławi.