5-ta niedziela Wielkiego Postu

 
 
 

Rozpoczynamy kolejny tydzień przygotowań do obchodów Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżyjmy go owocnie przygotowując naszego ducha na spotkanie z cierpiącym i zmartwychwstałym Panem.

Przed kościołem można nabyć ozdoby wielkanocne i palmy świąteczne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół w Krynicznie.

W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00

W piątek przedświąteczne odwiedziny naszych chorych parafian.

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy do uczestniczenia w ramach spotkań formacyjnych w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1730.

Zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę w piątek o godz. 17.00

W przyszłą Niedzielę Palmową procesja i święcenie palm wielkanocnych odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy delegacje z naszych wiosek z palmami w strojach ludowych prosząc jednocześnie o ustawienie się przed kościołem przy grocie.
W części klasztornej trwają prace aranżacyjne pod Drogę Krzyżową i pomnik św. Jana Pawła II. Odwiedzających cmentarz przepraszamy za nieudogodnienia.

Dzisiaj bezpośrednio Mszy św. o godz. 11.30 pan Tomasz Mihułka w kilku zdaniach zapozna Parafian z propozycją bezpłatnego poradnictwa prawnego dla mieszkańców naszych wiosek. Dzień w którym udzielane byłyby porady to każdy poniedziałek od godz. 18.30 – 20.00. Miejsce: kancelaria parafialna. Start : Już jutro.

Powraca ponownie sprawa zachowania porządku i segregowania śmieci na cmentarzu parafialnym. Z przykrością stwierdzamy, że po kilku spokojnych zimowych tygodniach sytuacja się bardzo pogorszyła. Do kompostownika wrzucane jest dosłownie wszystko! Wieńce w całości, pojemniki plastikowe, obcięte gałęzie, sztuczne kwiaty, stroiki itd. W najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja o jakiejkolwiek przydatności miejsca, które z nazwy jest kompostownikiem, a w rzeczywistości służy jako najzwyklejszy śmietnik.


Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiarność.
Życzymy Wam pokoju serca, Bożej opieki i radości.
Niech dobry Bóg Wam błogosławi.

Komentuj