Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 
 
 

Nadeszła oczekiwana Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Cały najbliższy tydzień to dni w oktawie Wielkanocy, gdzie trwa radość ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią

Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy pomogli w dobrym przygotowaniu i przeżyciu dni Triduum Paschalnego oraz dzisiejszej Uroczystości.

Dziękuję o. Wiesławowi za wykonanie wielu prac na rzecz naszego klasztoru i parafii. W szczególny sposób dziękuję mu za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu , jego pomocnikom p. Albertowi Bednarzowi i Mirosławowi Łysio. Dziękuję Panu Organiście, jego scholi oraz orkiestrze. Panom Szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, paniom i panom, którzy przyczynili się do organizacji i upiększenia naszej liturgii Wielkiego Tygodnia oraz procesji rezurekcyjnej. Dziękuję osobom sprzątającym kościół i p. Ani naszej florystce za ułożenie kwiatów. Nie jestem w stanie wszystkich wymienić, ale wszystkich polecam w modlitwie dobremu Bogu. Mam nadzieję że nasze wspólne przebywanie przez te dni przy ołtarzu Chrystusa szczerze zbliżyło nas do Boga.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia. Tego dnia prosimy dzieci ze szkoły podstawowej w Krynicznie o przyniesienie na Mszę św. na godz. 1130 skarbonek wielkopostnych. Złożymy je jako dar serca dzieci przed ołtarzem

Również w następną niedzielę na mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować Panu Bogu za 50 lat życia o. Wiesława – wikariusza parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa.


Zapowiedzi przedślubne:

Karol Andrzej Łazarski zam. Rogoż
Paulina Anna Skroban zam. Strzeszów zap. II

Michał Dariusz Pacuch zam. Torzym
Anna Adrianna Stajsyk zam. Ligota Piękna zap. II


Parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas swoim pokojem i radością i da nam siły do patrzenia z optymizmem w przyszłość.

Komentuj