ul. Trzebnicka 12 55-114 Kryniczno

Msze Święte do Dworu Niebieskiego

Msze Święte do Dworu Niebieskiego to szczególny wyraz miłości i troski – podobnie jak w Mszach Świętych Gregoriańskich – ale wobec osób żyjących, będących w szczególnej potrzebie.

Przez 30 dni kapłan będzie za kogoś odprawiał Mszę świętą. Przez 30 dni bliscy będę pamiętać o szczególnej modlitwie, zgodnie z Chrystusową zasadą „Gdzie dwaj lub trzej z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, tam ja jestem pośród nich” (Mt 18,19). Można powiedzieć, że intencja będzie przedstawiana Bogu „natrętnie”, jak w Ewangelii o przyjacielu, który choćby z tego powodu otworzy drzwi (Łk 11,5-8).

Dwór Niebieski, to oczywiście Niebo, gdzie wraz z Bogiem przebywa Królowa Świata, Aniołowie i Święci.

„Zamawianie” mszy świętych ma zawsze taki sam cel: uprosić u Boga jakąś łaskę dla siebie lub bliskich nam ludzi. Msza sama w sobie nie staje się przez to inna, ale mobilizuje nas i całą rodzinę do obecności, do szczególnej modlitwy, jest naszą ofiarą i z pieniędzy, i z czasu, jest dowodem miłości. Msze święte do Dworu Niebieskiego, to po prostu szturm do Nieba.

Intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

Msza świeta to wg słów Jana Pawła II „sakramentem siły przebicia” – Niech i Twoja modlitwa przebije się przez wątpliwości, lęki i cierpienie w stronę Boga…

Live a Reply

Live Reply