Osiemnasta niedziela zwykła – 02 VIII

Osiemnasta niedziela  zwykła – 02 VIII

Dzisiaj można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Warunki: 1) Nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, 2) Stan łaski i Komunia św., 3) dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, 4) wzbudzenie intencji braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3 sierpnia przejdzie przez teren naszej parafii 40 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Jednak w tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne związane z epidemią nie zatrzyma się na postój w Malinie. Pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy, pielgrzymi przemieszczać się będą w małych grupach ok. 50 osób, a postoje zaplanowane z dala od zabudowań. Organizatorzy dziękują za coroczną gościnność i zapewniają o pamięci w modlitwie.

We wtorek msza święta wieczorna w int. apostolatu Margaretka. Po eucharystii spotkanie w domu parafialnym.

6 sierpnia wyjazd do Torunia – Centrum Kryniczna – g. 5.00

W czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to też I czwartek miesiąca i dlatego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00, którą poświecimy modlitwie w int. naszych przyjaciół i nieprzyjaciół.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy naszych chorych. Dodatkowa msza święta z intencjami zbiorowymi o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.

W piątek o. Roman zaprasza również na spotkanie ze Słowem Bożym o godz. 19.00

W ubiegła niedzielę podczas zbiórki na zakup pojazdów dla misjonarzy zebraliśmy 1525, 60 zł. Bóg zapłać.

Zapowiedzi przedślubne III:    Michał Miłosz Chęciński z Wrocławia

i Ewelina Agnieszka Świst z Malina