Rocznica poświęcenia kościoła – 25 X

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

Prosimy, aby w pierwszej kolejności do Komunii św. przystępowały osoby, które chcą przyjąć Komunię na rękę. W kościołach obowiązuje limit: 1 osoba na 7m2.

Do końca października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W tygodniu odprawiane są po wieczornej mszy św., a w sobotę o godz. 17.30. W Szymanowie w środę o 17.00. W piątek zapraszamy na nabożeństwo szczególnie dzieci.

Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii. Msze w intencji wspominanych zmarłych będą odprawiane wieczorem od 2 do 8 listopada. Czytanie wypominek 15 minut przed mszą.

W piątek spotkanie za Słowem Bożym o godz. 19.00.

W piątek po nabożeństwie różańcowym spotkanie w kościele dla uczniów klas ósmych przed bierzmowaniem.

W sobotę od godz. 19.00 czuwanie przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W programie fragmenty filmu o nowym błogosławionym Carlo Acutisie, adoracja Najświętszego Sakramentu i litania do świętych franciszkańskich. Więcej  informacji na stronie internetowej. Na czuwanie zapraszamy też III Zakon.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie mszy o 10.00 w Krynicznie, ale dodatkowa msza o godz. 14.00, po której wyruszy z kościoła procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.

Zgodnie z rozporządzeniem Ojca Świętego, w tym roku przez cały miesiąc listopad, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny.

Od 1 do 8 listopada zapraszamy także do ogólnopolskiej i światowej akcji modlitewnej RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA.

Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy chcą ochrzcić swoje dziecko odbędzie się 9 listopada o godz. 19.00.

Na remont naszego Domu Parafialnego uzbierano 2879 zł.Dziękujemy za każdą ofiarę i wpłaty na konto.

Panowie z Rady parafialnej w październiku zbierają po domach ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty w 2021 r. Po 50 zł od każdej rodziny. Można też wpłacać na konto parafii z dopiskiem „na sprzątanie kościoła”.

Przypominamy o opłatach za korzystanie z cmentarza (20 zł od grobu). Istnieje możliwość zapłacenia kartą przez terminal płatniczy. Pieniądze te przeznaczone są na wywóz śmieci i opłaty za wodę. Przy okazji porządkowania cmentarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o nie wrzucanie na kompostownik plastiku i szkła lecz tylko kwiaty i ziemię z doniczek.

Dziękujemy za modlitwy, ofiary i okazywaną pomoc.

Niech MB Różańcowa wyprasza potrzebne laski dla nas i naszej Parafii.

KONTO PARAFII:

BNP PARIBAS 87 1600 1462 1847 6991 7000 0253