3-cia niedziela Adwentu (Gaudete)

Dziękujemy za wspólne adwentowe, modlitewne oczekiwanie na Nowonarodzonego. Podczas trwania adwentu serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Msze św. roratnie, w czasie których wspólnie ze Świętą Teresą przygotowujemy nasze serca na Boże Narodzenie.

Są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Jak każdego roku poprzez ich zakup chcemy podziękować Panu organiście Jankowi za całoroczną rzetelną pracę.

W ubiegłą niedzielę przed kościołem panowie z Rady Parafialnej przeprowadzili zbiórkę na paliwo do pieca kościelnego. Zebrano 3840 zł. za które zakupiliśmy 1215 l oleju opałowego w cenie 3,16 zł / l. Serdecznie dziękujemy za ofiary.

W poniedziałek odbyło się spotkanie Rady parafialnej na której podsumowano akcje zbiórki pieniędzy na sprzątanie Kościoła i kwiaty do jego upiększenia. Wszystkim Parafianom, którzy okazali odpowiedzialność w tym temacie z serca dziękujemy.

Zachęcamy do wspomożenia przedświątecznej akcji kiermaszowej. Dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne, a tym samym na pomoc dzieciom z naszego Zespołu Szkół w Krynicznie.

Panów, którzy chcieliby pomóc przy budowie szopki betlejemskiej serdecznie zapraszamy na środę (17 grudnia ) na godz. 900.

W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy.

W klasztorze są do kupienia świece Caritas na wigilijny stół. Małe – 6zł, duże – 12 zł.

W ostatnim tygodniu przed Świętami spowiadać będziemy codziennie przed roratami od godz. 1700. Bardzo prosimy sakramentu spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę przed Bożym Narodzeniem. Długie stanie w kolejce i pośpiech nie sprzyjają owocnemu przeżyciu sakramenty pokuty.

Dziękujemy za sortowanie śmieci na cmentarzu. Jednocześnie informujemy o zakazie wjazdu pojazdami mechanicznymi na cmentarz od ul. Wiosennej.

Zbliża się czas duszpasterskich odwiedzin kolędowych. Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia. Informujemy Parafian, że kolęda zostanie przeprowadzona według takiego samego porządku jak w zeszłym roku. Szczegółowy plan kolędy zostanie podany na Święta. Podczas trwania kolędy Msze św. będą odprawiane w tygodniu o godz. 900. W soboty o 18.00. Mszy św. niedzielnej o godz. 18.00 nie będzie.

Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę
i ofiarność. Życzymy pokoju serca, Bożej opieki i radości