4-ta niedziela Adwentu

Dzisiejsza niedziela bezpośrednio przygotowuje nas na Boże Narodzenie. Niech spotkanie z Jezusem w Eucharystii umocni nas do dobrego przygotowania naszego wnętrza na spotkanie z Nowonarodzonym, którego chcemy dostrzegać w każdym napotkanym człowieku

We wtorek zakończenie rorat. Z całego serca dziękuję wszystkim za uczestnictwo. Szczególnie rodzicom i opiekunom za umożliwienie dzieciom tak częstych obecności na tych mszach świętych.

W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na Pasterki, które będą odprawione tradycyjnie o 2200 w Szymanowie i o 2400 w Krynicznie.

W oba dni świąteczne msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W II Dzień Świąt przypada Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Tego dnia na mszach św. poświęcenie owsa.

W sobotę przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po mszy św. poświęcenie wina z degustacją.

Są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Jak każdego roku poprzez ich zakup chcemy podziękować Panu organiście Jankowi za całoroczną rzetelną pracę.

Zachęcamy do wspomożenia przedświątecznej akcji kiermaszowej. Dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne, a tym samym na pomoc dzieciom z naszego Zespołu Szkół w Krynicznie.

Serdecznie dziękujemy kilku panom, którzy przyszli w środę budować naszą bożonarodzeniową stajenkę. Dziękujemy także starszym ministrantom i o. Wiesławowi za świąteczne udekorowanie otoczenia kościoła i klasztoru. Dzięki ich staraniom lepiej odczuwamy atmosferę tych szczególnych dni.

W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy.

W klasztorze są do kupienia świece Caritas na wigilijny stół. Małe – 6zł, duże – 12 zł.

W ostatnich dniach przed Świętami spowiadać będziemy codziennie do wtorku od godz. 1700. Bardzo prosimy sakramentu spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę przed Bożym Narodzeniem. Długie stanie w kolejce i pośpiech nie sprzyjają owocnemu przeżyciu sakramenty pokuty.

Zbliża się czas duszpasterskich odwiedzin kolędowych. Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia. Informujemy Parafian, że kolęda zostanie przeprowadzona według takiego samego porządku jak w zeszłym roku. Szczegółowy plan kolędy zostanie podany na Święta. Można zobaczyć go również na naszej parafialnej stronie internetowej. Podczas trwania kolędy Msze św. będą odprawiane w tygodniu o godz. 900. W soboty o 18.00. Mszy św. niedzielnej o godz. 18.00 nie będzie.

Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiarność. Życzymy pokoju serca, Bożej opieki i radości