2-ga niedziela Adwentu

Dziękujemy za wspólne adwentowe, modlitewne oczekiwanie na Nowonarodzonego. Podczas trwania adwentu serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Msze św. roratnie, w czasie których wspólnie ze Świętą Teresą przygotowujemy nasze serca na Boże Narodzenie.

Są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Jak każdego roku poprzez ich zakup chcemy podziękować Panu organiście Jankowi za całoroczną rzetelną pracę.

Rozpoczął się sezon ogrzewania kościoła. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem panowie z Rady Parafialnej przeprowadzają zbiórkę na paliwo do pieca kościelnego. Serdecznie prosimy o zrozumienie i dziękujemy za ofiary.

Od dzisiaj rusza tradycyjna przedświąteczna akcja kiermaszowa z ozdobami bożonarodzeniowymi. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne, a tym samym na pomoc dzieciom z naszego Zespołu Szkół w Krynicznie.

Nasi współbracia z klasztoru wrocławskiego na Karłowicach, którzy reprezentują Wydawnictwo św. Antoniego, są dzisiaj naszymi gośćmi. Również i oni zaoferują swoje artykuły świąteczne. Zachęcamy do udanych zakupów.

W poniedziałek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny. W tym dniu nie będzie rorat. Po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

We wtorek swoje imieniny zakonne obchodzi o. Wiesław – wikariusz naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w Jego intencji. Zapraszamy do wspólnego udziału

W piątek 12 grudnia po Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakr. bierzmowania i ich rodziców.

W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy.

W klasztorze są do kupienia świece Caritas na wigilijny stół. Małe – 6zł, duże – 12 zł.

Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 17.20

Kurs lektorski w piątek o godz. 17.00 w klasztorze.

Dziękujemy za sortowanie śmieci na cmentarzu. Jednocześnie informujemy o zakazie wjazdu pojazdami mechanicznymi na cmentarz od ul. Wiosennej.

Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę

i ofiarność. Życzymy pokoju serca, Bożej opieki i radości