23 niedziela zwykła – Narodzenie Najświętszej Maryi

Dzisiaj odpust Narodzenia NMP i dożynki parafialne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

Dzisiaj o godz. 14.30 poświęcenie placu Centrum Kryniczna i połączona z tym biesiada dożynkowa, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Szczegóły na plakacie.

Od tej niedzieli przed kościołem u ministranta można będzie nabyć „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Cena 5 zł. Można też zaprenumerować to czasopismo w zakrystii.

W czwartek 12 września o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej w klasztorze.

W piątek 13 września o godz. 17.00 odbędzie się poświęcenie nowego krzyża przydrożnego przy ul. Spacerowej w Krynicznie. Zapraszamy mieszkańców do udziału.

W sobotę w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem” zapraszamy do naszego kościoła na godz. 17.30 na adorację Najświętszego Sakramentu, następnie na Mszę świętą, po której odbędzie się Droga Krzyżowa po naszej Kalwarii (prosimy o zabranie ze sobą niewielkich krzyży).

20 września o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy obowiązkowo uczniów klas ósmych oraz starszych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu.

5 października planujemy pielgrzymkę parafialną do miejsca cudu eucharystycznego w Legnicy i do sanktuarium MB Łaskawej w Krzeszowie. Zapisy i szczegóły u o. Jozuego. Koszt przejazdu 45 zł. Wyjazd o godz. 7.30

Zapowiedzi:

• Eliasz Kamil Kaczanowski zam. Pierwoszów
    Magdalena Martyna Kubiak zam. Pierwoszów  zap. III

Dziękujemy życzliwym ludziom za wszelką pomoc, radę i wsparcie dla nas, nowych duszpasterzy. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego przeżywania naszych parafialnych uroczystości i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.