26 niedziela zwykła – 29 IX

Dzisiaj po mszy o godz. 11.30 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w 2020 r. mają przystąpić do pierwszej Komunii św.

W poniedziałek 30 września o godz. 19.00 zapraszamy na obowiązkową katechezę chrzcielną dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie planują chrzest dziecka.

Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu odprawiane będą po wieczornej mszy św., a w niedziele o godz. 17.30. W Szymanowie w środy o 17.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. W ten sposób odpowiadamy na zaproszenie Maryi, która we wszystkich swoich objawieniach wzywa do modlitwy różańcowej, jako ratunek dla świata. Za wspólnotowe odmówienie jednej części Różańca (5 tajemnic) wierni mogą zyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota Miesiąca.

W czwartek 3 października po mszy wieczornej nabożeństwo Transitus na pamiątkę śmierci św. Franciszka. Zapraszamy na nie bardzo serdecznie parafian, a szczególnie wszystkich członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i liturgiczną służbę ołtarza.

Ze względu na Uroczystość św. Franciszka adoracja Najświętszego Sakramentu organizowana przez wspólnotę rodzin została przeniesiona na przyszły czwartek.

W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w naszej parafii. Spowiedź święta od 17.30.

Również w piątek przypada Uroczystość św. Ojca Naszego Franciszka, założyciela trzech Zakonów. Z tej okazji zapraszamy wieczorem na uroczystą mszę św. z okolicznościowym kazaniem.

Wyjazd pielgrzymki do Legnicy i Krzeszowa w sobotę o g. 7.30 z centrum Kryniczna.

W przyszłą I niedzielę miesiąca na mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, z wyjątkiem mszy o godz. 18.00, ze względu na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

Informujemy, że 27 września po 12 latach nastąpiło komisyjne przekazanie na cele parafialne budynku wynajmowanego przez przedszkole „Bajka”. Po drobnych pracach przygotowawczych można będzie organizować spotkania grup parafialnych i prowadzić katechezę przyparafialną. Za tydzień będzie okazja zobaczyć od środka dom parafialny i wspomóc zagospodarowanie tego obiektu podczas kiermaszu wartościowych książek religijnych.

Wielu parafian nie uiściło jeszcze opłat za groby na naszym cmentarzu, zarówno za ten rok, jak i lata poprzednie. Prosimy o uregulowanie zaległości w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za modlitwy, ofiary i okazywaną pomoc.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego przeżywania dnia Pańskiego oraz błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu. Niech MB Różańcowa wyprasza potrzebne laski dla naszej Parafii.