3 Niedziela Wielkanocna (4 maja 2014)

Dzisiaj już III Niedziela Wielkanocna. W tym tygodniu w szczególny sposób będziemy modlić się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Niech Zmartwychwstały Chrystus otoczy opieką wiele młodych serc, by miały odwagę iść przez życie Jego śladami w kapłaństwie lub zakonie.

Codziennie po mszy św. o godz.18.00. odprawiamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Jednocześnie zachęcamy do pielęgnowania nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić nasz parafialny odpust św. Stanisława. Uroczystą Mszę św. odprawimy o g. 11.30. Kaznodzieją będzie O. Emilian Gołąbek z naszego klasztoru z Wrocławia – Sołtysowic. Zapraszamy do udziału w tej mszy św. Panów z Rady Parafialnej proszę o wyznaczenie osób do określonych funkcji podczas procesji ( sztandary, figury i baldachim ). Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą do Róż Rożańcowych, wszystkich innych kobiet jak również i mężczyzn, aby przyszli w sobotę na godz. 10.00 przygotować kościół i obejście wokół niego.

Przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego został zamontowany na wieży elektroniczny mechanizm uruchamiający dzwon ( na pilota ). Dziękujemy Panu Cyprianowi Kołodziejczykowi za wykonanie tego dzieła.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła państwu Aleksandrze i Bogdanowi Karaszewskim z Nowego Szymanowa.

Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiarność. Życzymy pokoju serca, Bożej opieki i radości. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi

Podajemy do wiadomości:

Rocznica I Komunii św. – 25 maja o godz. 11.30
Sakrament Bierzmowania – 14 czerwca o godz. 18.00
Boże Ciało – 19 czerwca ( w tym roku procesja Eucharystyczna odbędzie się w Malinie )

Zapowiedzi przedślubne : zap. I

Sławomir Dąbek zam. Ligota Piękna