8 Niedziela Zwykła ​( 26.02.2017 r. )

❖ Dzisiejsza niedziela kończy okres ferii zimowych. Jest to zarazem ostatnia niedziela okresu zwykłego. Dziękujemy Bogu za udany wypoczynek i z nowymi siłami przystępujemy do kolejnego czasu naszego rozwijania się w wierze.

❖ We wtorek w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Od 13.00 adoracja dla Malina i Rogoża, o 14.00 – Kryniczno, o 15.00 – Ligota Piękna, o 16.00 – Szymanów, o 17.00 – adoracja dla pracujących. Zapraszamy do znalezienia czasu na chwilę modlitwy i refleksji.

❖ W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu w Kościele święci się popiół i posypuje nim głowy wiernych na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. będą odprawione o godz. 9.00 i 18.00. Kolekta przeznaczona jest na jałmużnę postną. Zarazem przypominamy, że ten dzień jest dniem postu ścisłego i wstrzemięźliwości od potraw mięsnych ofiarowany w intencji pokoju na całym świecie.

❖ Również od Środy Popielcowej przeprowadzone zostaną rekolekcje parafialne. Przewodnikiem duchowym będzie O. Fabian Kaltbach z Karłowic. Zakończenie rekolekcji w 1 niedzielę W. Postu. Prosimy o modlitwę w tej intencji oraz o znalezienie wolnego czasu na nauki rekolekcyjne. Młodzież z gimnazjum i dzieci ze szkoły podstawowej swoje spotkania w kościele będą miały w czwartek i piątek przed południem. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

❖ W sobotę o 10.00 zapraszamy starszych i chorych parafian na Mszę św. połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych. Bardzo prosimy o pomoc tym osobom w przybyciu do kościoła.

❖ Domowe odwiedziny naszych chorych odbędą się w piątek 10. 03 od godz. 9.00

❖ Zajęcia w Parafialnej Szkółce Gitarowej w piątek 10. 03 – grupy I, II, III i w sobotę 11.03 – grupy IV i V

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Łukasz Grzyb ​​​zam. Szymanów
Izabela Kamusińska ​​zam. Szymanów ​zap. I

PARAFIANOM I NASZYM GOŚCIOM DZIĘKUJEMY ZA WSZELKIE WYRAZY ŻYCZLIWOŚCI, ZA POMOC I OFIARNOŚC.
NIECH PAN OBDARZY WAS POKOJEM!