Czwarta niedziela adwentu – 19 XII

Dzisiaj IV niedziela adwentu. Przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych. W zakrystii i kancelarii możemy zakupić małe świece Caritas po 7 zł.

Dzisiaj upływa termin składania zaproszeń na odwiedziny kolędowe. W przyszłą niedzielę postaramy się podać plan kolędy, którą rozpoczniemy 2 stycznia.

Do czwartku Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 18.00. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież. Po mszach krótkie spotkanie w domu parafialnym. W ramach adwentowego daru serca zbieramy do czwartku pampersy dla Domu Samotnej Matki we Wrocławiu.

W poniedziałek o. Mieczysław odwiedzi swoich chorych od godz. 9.00. O 19.00 spotkanie III Zakonu i dla wspólnoty Mężczyzn św. Józefa.

W środę o 16.30 spotkanie opłatkowe dla dzieci i młodzieży. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniach. Informacje u o. Jozuego.

W czwartek o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek msza św. tylko o 9.00.

W Wigilię Bożego Narodzenia zachowujemy tradycyjnie wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, pamiętamy o wspólnej modlitwie przy wigilijnym stole, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i śpiewaniu kolęd. Pasterka w Krynicznie o godz. 22.00 i 24.00, w Szymanowie o 22.00.

W pierwszy dzień świąt 25 XII msze odprawiamy, jak w każdą niedzielę.

W przyszłą niedzielę przypada Święto św. Rodziny i Święto św. Szczepana męczennika, dlatego na mszach tradycyjnie poświęcimy owies.

SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 i w czwartek w czasie adoracji od 20.00 do 21.00.

Przypominamy o ofiarach na sprzątanie i na kwiaty do kościoła oraz opłatach za korzystanie z cmentarza i rezerwacje.

W ubiegłą niedzielę na remont domu parafialnego zebraliśmy 1860 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca!

Zapowiedzi przedślubne (III):  Kamil Cebula z Malina

Klaudia Klimaszewska z Wrocławia-Widawy

Pan jest blisko! Radujcie się!

KONTO PARAFII:

Bank Pekao SA 37 1240 6670 1111 0011 0810 5079