Dwudziesta ósma niedziela zwykła – 11 X

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Przed kościołem zbiórka na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolne dzieci i młodzież z ubogich rodzin.

Po mszy św. przed kościołem można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką. Ustawa ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ideologii LGBT i gender w Polsce. Potrzebny jest nr PESEL.

O godz. 16.00 w domu parafialnym spotkanie informacyjne dla małżeństw zainteresowanych ruchem duchowości małżeńskiej Equipe Notre Dame.

W październiku zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W tygodniu odprawiane będą po wieczornej mszy św., a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W Szymanowie w środy o 17.00. W piątek nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek o 18.00 nabożeństwo fatimskie. Prosimy przynieść świece, a o przystrojenie i niesienie figury prosimy mieszkańców Ligoty Pięknej.

W piątek spotkanie za Słowem Bożym o godz. 19.00.

Również w piątek o 19.00 spotkanie dla młodzieży, która chciałaby pomóc w przygotowaniu w przyszłości „Balu Wszystkich Świętych” dla dzieci.

W przyszłą niedzielę przed kościołem kolejna zbiórka na remont naszego Domu Parafialnego.

W przyszłą niedzielę po mszy o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w 2021 r.

Panowie z Rady parafialnej w październiku zbierają po domach ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty w 2021 r. Po 50 zł od każdej rodziny. Można też wpłacać na konto parafii z dopiskiem „na sprzątanie kościoła”.

Przypominamy o opłatach za korzystanie z cmentarza (20 zł od grobu). Istnieje możliwość zapłacenia kartą przez terminal płatniczy. Pieniądze te przeznaczone są na wywóz śmieci i opłaty za wodę.

Zapowiedzi przedślubne: (II)   Bartosz Marek Drobina z Długołęki

Ewelina Katarzyna Czajka z Szymanowa