Dwudziesta ósma niedziela zwykła – 16 X – Uroczystość św. Jadwigi

W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dzień powszedni po mszy wieczornej, a w soboty i niedziele o 17.15, w Szymanowie w środy 17.00. W piątki różaniec z udziałem dzieci i młodzieży.

Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii w poniedziałek o godz. 19.00.

Wybór strojów komunijnych w środę: grupa dziewczynek o 17.30, grupa chłopców o 18.15. W ten dzień również spotkanie dla szafarzy i seniorów LSO o 19.00.

Kandydaci do LSO mają swoją zbiórkę w czwartek o 16.45 a katechumenat roku pierwszego o 19.00. Tradycyjnie od 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Fraternia dla młodzieży w piątek o 19.00.

W sobotę wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Po mszy świętej porannej nabożeństwo z uczczeniem relikwii.

Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po mszy świętej o 10.00. Pamiętajcie o zadaniu domowym.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych W przyszłą niedzielę przed kościołom rozprowadzać będziemy stroiki na groby. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na przewidywane remonty.

Pamiętajmy o corocznych tzw. opłatach „za grób” oraz o uporządkowaniu grobów i przystrzyżeniu krzewów czy roślin. Kartki z wypominkami składamy w kancelarii, na tacę w kościele lub do skrzynki pocztowej w klasztorze. Na kartkach można zaznaczyć datę kiedy chcemy, w miarę możliwości, by były odczytane – od 3 do 8 XI – przed mszą świętą wieczorną.

Bal wszystkich świętych dla dzieci: 29 października od 15.30 w domu parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej.

W ostatnią niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia uzbieraliśmy 2350 zł i 10 euro zł. Bóg zapłać. Za tydzień niedziela misyjna. Ofiary zbierane przed kościołem zostaną przekazane naszym franciszkańskim braciom na misjach.

Wynik liczenia wiernych to 676 osób, czyli 18 % zameldowanych parafian /wzrost o 4%w porównaniu z ubiegłym rokiem/. 40% wiernych będących na Eucharystii przyjmuje Komunię świętą.

Organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę w int. pokoju m.in. do Medjugorie. Termin: przełom kwietnia i maja przyszłego roku. Koszt 2200 zł; informacje i zapisy u o. Jozuego.

W tym tygodniu odszedł po nagrodę do Boga Henryk Chmielewski z Szymanowa. Pamiętajmy w modlitwach o Nim i Jego Rodzinie.