Dwudziesta czwarta niedziela zwykła – 12 IX

Dzisiaj przed kościołem zbiórka na remont naszego domu parafialnego.

W poniedziałek po mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie. O przystrojenie i niesienie figurki proszę parafian z Kryniczna.

Od poniedziałku do soboty na końcu mszy świętych odmawiać będziemy litanię ku czci bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, jako podziękowanie za Jego beatyfikację.

We wtorek w Święto Podwyższenia Krzyża św. po mszy wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową na naszej kalwarii z rozważaniami bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego

W środę o godz. 19.00 katecheza dla dorosłych, na której można rozwijać swoją wiedzę religijną i poruszać ważne kwestie związane z wiarą czy z moralnością chrześcijańską.

W czwartek o 20.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W piątek na godz. 16.00 zapraszamy dzieci do kl. 6 włącznie na spotkanie fraterni franciszkańskiej. O nowej inicjatywie można przeczytać więcej na stronie internetowej. O 19.00 zapraszamy dorosłych na krąg biblijny.

W piątek w święto Stygmatów św. Franciszka Franciszkański Zakon Świeckich świętować będzie jubileusz 800-lecia jego założenia. Wieczorem zostanie odprawiona msza św., po której zostaną poświęcone trzy figury do odnowionej kaplicy przy ul. Parkowej w Krynicznie. Figura św. Franciszka ufundowana przez III Zakon, figura Najświętszego Serca Pana Jezusa ufundowana przez Państwo Wojciechowskich, którzy opiekują się kaplicą i figura św. Józefa robotnika ufundowana przez o. proboszcza z okazji Roku św. Józefa.

W sobotę przypada Święto św. Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży. Zbiórka ministrantów o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii świętej, a o godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci sw. Józefa.

W przyszły poniedziałek przypada na naszą parafię dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Pierwsze spotkanie dla uczniów klas ósmych naszej parafii przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę 22 września o godz. 19.00 w domu parafialnym. Młodzież, która ukończyła pierwszy rok przygotowania ma swoje spotkanie w piątek 24 września o godz. 19.00.

W ubiegłą niedzielę na pomoc „Caritas” uchodźcom z Afganistanu uzbieraliśmy 1517 zł.

Pielgrzymka do sanktuarium w Piekarach Śląskich połączona ze zwiedzaniem kopalni srebra w Tarnowskich Górach odbędzie się 05 października. Koszt  50 zł  /+ bilet do kopalni/ Zapisy w zakrystii. Informacji udziela o. Jozue.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian ś.p. Mariusza Stogę l. 51 z Szymanowa i Marię Łazarską l. 90 z Rogoża. R.i.p.

Niech Bóg was błogosławi i niech was strzeże!

KONTO PARAFII:

BNP PARIBAS 87 1600 1462 1847 6991 7000 0253