Dwunasta niedziela zwykła – 19 VI

Dzisiaj obchodzimy 106 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji zainteresowanych historią naszego kościoła zapraszamy po mszy św. o 11.30 na zwiedzenie z przewodnikiem. Po mszach jest jeszcze okazja do zwiedzenia naszej jubileuszowej wystawy w domu parafialnym.

Na mszach swoim świadectwem podzieli się p. Małgorzata Nawrocka pisarka, dziennikarka i poetka. Dodatkowe spotkanie na temat: „Dzieci i ekrany. Kiedy tak, kiedy nie i dlaczego?” w domu parafialnym o 16.00.

O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego.

Do końca czerwca po każdej mszy w tygodniu odmawiać będziemy Litanię do NSPJ, a w niedziele nabożeństwo o 17.30.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania dla budowniczych pięknych ołtarzy.

Do czwartku na mszach wieczornych procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, osoby do niesienia sztandarów i panów do baldachimu.

W poniedziałek o 16.30 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Wieczorna msza św. w intencji pielgrzymów na Litwę i Podlasie, a potem spotkanie.

We wtorek o 19.00 spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na mszy wieczornej w intencji ojców z naszej parafii,  poświęcenie wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała. O 20.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela patrona naszej archidiecezji. O godz. 19.00 Krąg Biblijny.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W ubiegłą niedzielę na remont domu parafialnego zebraliśmy 2225 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy płyty na budowę podłogi na poddaszu.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na stolicę apostolską (tzw. świętopietrze).

Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek 27 czerwca o 19.00.

Panie, uczyń serca nasze według Serca swego!