IV niedziela Adwentu – 24 XII

Dziś nie ma mszy świętej o g. 18.00.

Zachęcamy by zachować tradycyjnie wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, pamiętamy o wspólnej modlitwie przy wigilijnym stole, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i śpiewaniu kolęd. Pasterka w Krynicznie o godz. 22.00 i 24.00, a w Szymanowie o 22.00.

Dziękujemy za przygotowanie tegorocznej stajenki: p. Wojciechowi, Arturowi i p. Sylwii, młodzieży za pomoc, szczególnie przy organizacji rorat i panom stawiającym rusztowanie, p. Organiście, orkiestrze i scholii za świąteczną oprawę liturgiczną. P. Zosi i ekipie z Szymanowa za przygotowanie kaplicy. Za każde zaangażowanie i ofiarę: Bóg zapłać.

Od dziś, przy żłóbku w naszej świątyni, do 2 lutego, można zyskać każdego dnia odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, z okazji jubileuszu 800-lecia Greccio.

Jutro i pojutrze msze święte jak w każdą niedzielę.

Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty w środę. Po mszach świętych poświęcenie wina.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek od godz. 20.00.

W przyszłą niedzielę, w ostatni dzień starego roku, msza święta wieczorna o godz. 17.00 z okolicznościowym nabożeństwem. Od godz. 23.00 do północy adoracja Najświętszego Sakramentu.

Prosimy nie parkować aut w pasie między klasztorem a domem parafialnym. To są zarezerwowane miejsca dla duszpasterzy i gości klasztoru. Dziękujemy za zrozumienie.

Od 1. stycznia msze święte wieczorne o g. 18.30.

Sprawy kancelaryjne /z wyjątkiem pogrzebu/ można załatwiać od pon do pt po mszy świętej wieczornej. Dziękujemy...