List o. Misjonarza i modlitwa misyjna

LIST O. MISJONARZA DO PARAFIAN

Niech Pan darzy Was Pokojem!

Drodzy Parafianie, Siostry i Bracia, którzy tworzycie wspólnotę parafialną p. w. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Krynicznie.

30 kwietnia 2022 roku w Waszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się Misje Święte, czas szczególnej łaski Bożej. Wasz Ojciec Proboszcz i Współbracia zaprosili mnie, bym towarzyszył Wam w tym czasie łaski pełniąc rolę tego, który przemawia w Imię Boga. Wyrażam radość, że przybędę do Was już drugi raz, by głosić Misje Święte… Tym razem przybędę do Was także jako Misjonarz Miłosierdzia, wysłany przez Papieża Franciszka, by nieść Miłosierdzie Boże…

W tym roku obchodzimy Jubileusz 75–lecia posługi OO. Franciszkanów w naszej Parafii. Patrzyliśmy i patrzymy na nasz Dom Boży z wielką radością i zachwytem. Tyle lat nasi bliscy modlili się w tej świątyni, wyznawali i bronili swojej wiary. To powód do dumy, ale i do refleksji.

Chciałbym Was zaprosić, drogie Siostry i drodzy Bracia, do spojrzenia na naszą wiarę, na życie religijne w naszych domach i w naszej Parafii. Zaprosić do przyjrzenia się osobistej relacji z Bogiem i pragnieniu świętości. Spróbujemy to uczynić w czasie tych Misji Parafialnych.

Kościół to budynek, ale Kościół to również wspólnota Boga z ludźmi – Dom Boży, którego domownikami staliśmy się przez Chrzest Święty. Jesteśmy za ten Dom odpowiedzialni, bo zgodziliśmy się na to w Sakramencie Bierzmowania. To do kościoła każdego dnia jesteśmy zapraszani przez Boga na Ucztę Eucharystyczną. To tutaj oczyszczamy się z naszych grzechów, a gdy doświadczamy cierpienia jesteśmy umacniani Sakramentem Chorych. Wspólnota Kościoła to miejsce dla rodzin, małżonków, ludzi samotnych, jak też i kapłanów.

Siostro i Bracie, popatrzmy na naszą wierność Przymierzu z Bogiem, spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w naszym życiu duchowym respektujemy zasady Dekalogu, czy nie zbłądziliśmy przekraczając Jego granice i czy nie kreujemy naszego życia według zasad, które niewiele mają wspólnego z Prawem Bożym.

Ostatnie Misje Parafialne przeżywaliśmy przed jedenastu laty. Już czas na kolejną odnowę życia duchowego. Serdecznie prosimy o modlitewne przygotowanie do tego wydarzenia, o codzienną modlitwę w intencji Misji Parafialnych. Prosimy Ducha Świętego o światło i potrzebne łaski dla kapłanów i wiernych. Wzywamy szczególnej pomocy Matki Bożej oraz Świętych i Błogosławionych patronów naszej Parafii. Niech ich wstawiennictwo dopomoże nam odkryć prawdę o Bożym Prawie i Bożej Miłości. Oby ta prawda nas wyzwoliła i doprowadziła do żywego przeżywania wiary we wspólnocie naszego parafialnego kościoła.

Z tym zaproszeniem przesyłam Wam szczegółowy plan Misji Świętych. Proszę, zorganizujcie swój czas tak, abyście wśród rozlicznych obowiązków mogli spotkać się z Bogiem i posłuchać Jego słowa. Dopomóżcie sobie nawzajem w rodzinach i sąsiedztwie, aby wszyscy mogli wziąć udział w spotkaniach misyjnych.

Z serca Was pozdrawiam i życzę wielu łask na cały czas trwania Misji.

Z franciszkańskim pozdrowieniem: „Pokój i Dobro”

O. Cherubin Krystian Żyłka OFM

Misjonarz Miłosierdzia

MODLITWA MISYJNA

Modlitwa misyjna 1

Boże, nasz Ojcze, Ty obdarzasz nas prawdziwym życiem, które napełnia nas radością. Ty dajesz nam święty czas spotkania z Tobą w czasie misji parafialnych.

Dlatego prosimy Cię: Spraw, aby nasza wspólnota parafialna umiała odnaleźć Ciebie i siebie w tych świętych dniach MISJI.

Spraw, abyśmy pełni nadziei odkrywali wciąż na nowo tajemnicę Eucharystii. Spraw, abyśmy zostali odnowieni przez Sakrament Pokuty. Spraw, abyśmy na nowo odnaleźli Ciebie w bliźnich i w otaczającym nas świecie.

Spraw, abyśmy już teraz przygotowali się na ostateczne spotkanie z Tobą. Wspomóż Twoimi łaskami Tych, którzy przez misyjne dni będą nam głosić Ciebie.

Niech Maryja, Matka Twoja i nasza, strzeże nas nieustannie i towarzyszy nam na naszych drogach. Niech święci Patronowie wypraszają nam łaski u Ciebie.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa misyjna 2

Boże, nasz Ojcze, który dałeś nam swego Syna, aby przez śmierć na krzyżu i Swe Zmartwychwstanie przyniósł nam nowe życie. Prosimy Cię, niech czas nadchodzących Misji Świętych stanie się czasem odnowy życia wiary i miłości w naszej Parafii.

Jezu, nasz Panie, który pukasz do drzwi każdego ludzkiego serca, zamieszkaj na nowo w sercach wszystkich Parafian.

Duchu Święty Boże, oświecaj swym światłem Ojca Misjonarza i nas samych, byśmy wsłuchani w Boże Słowo i oczyszczeni w Sakramencie Pokuty na nowo zobaczyli cel naszego życia, którym jesteś Ty sam – Bóg w Trójcy Jedyny.

Maryjo, Matko Jezusa i nasza, święci Stanisławie i Franciszku, św. Janie Pawle II, proście wraz z nami o owocne przeżycie Misji Świętych i otwarcie serc wszystkich Parafian na łaskę Chrystusa, który jest Miłością. Niech Jego Miłość nada nowy „smak życia” całej naszej Wspólnocie parafialnej. Amen.