Niedziela Męki Pańskiej

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 11.30 procesja z palmami.

Przed kościołem można nabyć ozdoby wielkanocne i palmy świąteczne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół w Krynicznie.

W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne przygotowujące nas bezpośrednio do święta Wielkiej Nocy.

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia przez Chrystusa sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to największe święto każdego kapłana. Dlatego prosimy w tym dniu o szczególną modlitwę w intencji kapłanów. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona zostanie o g. 18.00.

Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Ceremonie Wielkiego Piątku mają swój początek o g. 18.00. Droga Krzyżowa od kościoła w kierunku ul. Wiosennej, przez cmentarz zostanie odprawiona przed uroczystościami. Zapraszamy na tę ceremonie całą parafię.

Wielka Sobota – dzień adoracji przy Bożym Grobie, oraz święcenia potraw na stoły wielkanocne, które święcimy co godzinę na zakończenie adoracji poszczególnych grup od 9.00 do 17.00.

Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczynają się w nocy o 22.00. Prosimy przynieść świece. Gromadzimy się przed kościołem.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. odprawimy w kościele parafialnym o 8.00, 11.30 i 18.00 oraz w Szymanowie o 10.00.

Okazja do spowiedzi św. codziennie 30 min. przed Mszą św.

Ofiara, którą złożymy w Wielki Piątek i Sobotę przeznaczona jest na utrzymanie sanktuariów w Ziemi świętej.

Próba ministrantów w Wielki Piątek o 10.00.

Radę parafialną prosimy o przygotowanie wszystkiego, co będzie potrzebne do procesji rezurekcyjnej; baldachimu, nagłośnienia, sztandarów i figur.

Plan adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie w Wielką Sobotę:

• 8.00 – Kryniczno
  • 9.00 – Rogoż
  • 10.00 – Malin
  • 11.00 – Szymanów
  • 12.00 Nowy Szymanów
  • 13.00 – Ligota Piękna
  • 14.00 – Ligota Piękna
  • 15.00 – Róże Różańcowe
  • 16.00 – 18.00 Adoracja dla wszystkich
  • 22.00 – Ceremonie Wielkiej Soboty. Uroczysta Rezurekcja w int. Parafian o północy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Zapowiedzi przedślubne:

Karol Andrzej Łazarski zam. Rogoż