Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 V

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po mszy wieczornej, a w soboty i niedziele o 17.30. Zachęcamy również do tradycji śpiewania pieśni maryjnych i modlitwy przy krzyżach czy kapliczkach parafii.

W związku z trwającymi obostrzeniami zachowujemy dodatkowe msze św. w niedziele o 10.00 i 15.00 do końca maja.

Zapraszam dzieci pierwszokomunijne do uczestnictwa w białym tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym

W poniedziałek o 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie chcą ochrzcić dziecko.

W środę 19 maja w związku z Rokiem św. Józefa msze św. wotywne z kazaniem i nabożeństwem ku czci tego świętego Patrona. O godz. 19.00 spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

W czwartek po nabożeństwie wieczornym spotkanie dla młodzieży z o. Jozuem. O 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, a o 19.00 spotkanie dla klas VIII przygotowujących się do bierzmowania.  Spotkanie ze słowem Bożym o 19.00 z o. Romanem przez internet.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz rocznica I Komunii św. Zapraszam dzieci z zeszłego roku w swoich strojach. Wcześniej należy skorzystać z sakramentu pokuty. Również w przyszłą niedzielę zbiórka na kontynuację remontu domu parafialnego.

Na zakończenie okresu wielkanocnego o godz. 17.30 w niedzielę zapraszamy ze zniczami na nabożeństwo światła „Via Lucis”.

2 czerwca o. Jozue organizuje wyjazd do parku w Wojsławicach i do Henrykowa. Koszt 40 zł, zapisy w zakrystii.

Zapowiedzi przedślubne (III):   Alicja Raiter z Szymanowa i   Rafał Rusyniak z Poznania

(II)    Anna Korolak z Szymanowa i   Marcin Szczurek z Jenkowic

(I)     Izabela Stachurska z Szymanowa i  Bartosz Rabiak z Szymanowa