Niedziela wniebowstąpienia Pańskiego – 29 V

Dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie. Rada Sołecka i mieszkańcy Rogoża zapraszają o godz. 16.00 na poświęcenie nowego krzyża i kapliczki przydrożnej.

Do końca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe po mszy wieczornej.

W poniedziałek o 19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie chcą ochrzcić swoje dziecko.

We wtorek po nabożeństwie spotkanie III Zakonu.

Od środy zaczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po każdej mszy w tygodniu odmawiać będziemy Litanię do NSPJ, a w niedziele nabożeństwo o 17.30.

W środę o 18.30 w Wysokim Kościele próba dla młodzieży przed bierzmowaniem.

W czwartek o 20.00 zapraszamy na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu w int. dzieci z naszej parafii.

W I piątek odwiedziny chorych od 9.00, a o 19.00 spotkanie dla klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania i Krąg Biblijny.

W I sobotę miesiąca o 8.15 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i mszę wotywną.

W związku z naszym jubileuszem zapraszamy dzieci od lat 6 do 12 na zabawę „POSZUKIWACZE TAJEMNIC” związaną z historią naszego kościoła. Zabawa rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego. Na mszy o 11.30 poświęcenie nowej rzeźby Ducha Świętego na ambonie. Drewniana rzeźba gołębicy została zakupiona z pieniędzy, które zostały po opłaceniu krzyża misyjnego. W ramach nabożeństwa wieczornego odprawimy „Drogę Światła”.

Główne uroczystości Jubileuszu 75-lecia franciszkanów w Krynicznie odbędą się 11 czerwca. Rozpoczną się mszą św. o 13.30 pod przewodnictwem o. prowincjała z udziałem kapłanów związanych z naszą parafią. Po mszy rozpocznie się festyn jubileuszowy. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.

W ubiegłą niedzielę na remont domu parafialnego zebraliśmy 1360 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Chrystus Pan w niebo wstępuje! Niech się wierny lud raduje!