Niedziela Zmartwychwstania – 17 IV

Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia i Wigilii Paschalnej.

Do soboty w ramachnowenny przed niedzielą Miłosierdzia Bożegozapraszamy codziennie o godz. 15.00 na wspólną koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Juro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. tak jak w każdą niedziele. Kolekta przeznaczona jest na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. O 19.00 Krąg Biblijny.

Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu grekokatolicy i prawosławni obchodzą swoją Wielkanoc, dlatego po mszy św. o 11.30 przed grotą odbędzie się dla wyznawców tych obrządków „poświęcenie paschy”, czyli potraw wielkanocnych, a następnie nasi goście z Ukrainy zapraszają Parafian na wspólne świętowanie Wielkanocy. W programie występy, zabawy dla dzieci i poczęstunek. O godz. 15.00 nabożeństwo okolicznościowe z koronką do Bożego Miłosierdzia.

Informujemy, że 11 kwietnia został poświęcony i oficjalnie otwarty cmentarz komunalny w Krynicznie. Osoby zainteresowane rezerwacją czy pochówkiem mogą kontaktować się z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Strzeszowie, które zarządza cmentarzem.

Zapowiedzi przedmałżeńskie (I): Grzegorz Rajter z Szymanowa i Justyna Rymarczyk z Wrocławia

W tym tygodniu pożegnaliśmy nasze parafianki śp. Bogusławę Grabarczyk (l. 72) z Ligoty Pięknej i śp. Mariannę Rabjasz (l. 75) z Szymanowa, pogrzeb we wtorek o 14.00. R.i.p.

Niech Chrystus Zmartwychwstały odmieni nasze serca i napełni je pokojem i radością.

ALLELUJA!