Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Nadeszła oczekiwana Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Cały najbliższy tydzień to dni w oktawie Wielkanocy, gdzie trwa radość ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią.

Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy świętej jak w niedzielę. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek z przeznaczeniem na KUL.

W przyszłą niedzielę (27 kwietnia) przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to też uroczystość kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo słowno-muzyczne w wykonaniu chóru gminnego z Wiszni Małej i młodzieży z naszej parafii. Zostanie również poświęcona okolicznościowa tablica kamienna ku czci naszego Wielkiego Papieża, wykonana i ofiarowana przez naszego parafianina Pana Jana Kota z Malina, któremu z serca dziękujemy.

Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy pomogli w dobrym przygotowaniu i przeżyciu dni Triduum Paschalnego oraz dzisiejszej Uroczystości.
Dziękuję o. Wiesławowi za wykonanie wielu prac na rzecz naszego klasztoru i parafii. W szczególny sposób dziękuję mu za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu.

Dziękuję Panu Organiście, jego scholi oraz orkiestrze. Panom Szafarzom oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza, paniom i panom, którzy przyczynili się do organizacji i upiększenia naszej liturgii Wielkiego Tygodnia, oraz procesji rezurekcyjnej. Dziękuję osobom sprzątającym kościół: Pani Beacie Jędrzejczyk z rodziną, Agnieszce Gawędzie z rodziną , Sylwii Wierzbickiej, Paulinie Leśniak, Darii Hadale. Dziękuję Pani Teresie Mikołowskiej, za uszycie flag na maszty. Nie jestem w stanie wszystkich wymienić ale polecam ich w modlitwie dobremu Bogu. Mam nadzieję że nasze wspólne przebywanie przez te dni przy ołtarzu Chrystusa szczerze zbliżyło nas do Boga.

Wszystkim Parafianom, Gościom i bliskim składamy serdeczne życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus – Zwycięzca Śmierci, obdarza nowym życiem płynącym w wierze, nadziei i miłości. Niechaj dotknie naszych otwartych serc swoją mocą, abyśmy rozumieli czym jest doczesność, jaki ma cel i sens. Życzmy sobie nawzajem Bożej radości ludzi wyzwolonych z grzechu i niewoli śmierci.
Szczęść Boże na błogosławione świętowanie.

Zapowiedzi przedślubne: zapowiedź III
Mariusz Tomasz Siatecki, zam. Malin