Ósma niedziela zwykła – 27 II

Na prośbę Episkopatu Polski dzisiaj i w Środę Popielcową przed kościołem odbędzie się zbiórka Caritas na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

W poniedziałek o 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie chcą ochrzcić swoje dzieci.

We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem czasu pokuty. Od  godz. 13.00 – mieszkańcy Malina, 14.00 – Kryniczno, 15.00 – Ligota Piękna, 16.00 Szymanów, 17.00 – Rogoż. Można też adorować w dogodnym dla siebie czasie.

We wtorek w Dzień Żołnierzy Wyklętych o 18.00 msza św. w int. żołnierzy podziemia i Armii Krajowej, którzy oddali swe życie za Polskę.

We wtorek o 19.00 spotkanie rady parafialnej i sołtysów naszej parafii.

W środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post, msze św. o godz. 9.00, 10.00 w Szymanowie, 18.00 i dodatkowa o 19.30. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na jałmużnę postną. Przypominamy o ścisłym poście (od 18 do 60 roku życia) i wstrzemięźliwości od potraw mięsnych (od 14 roku życia). Niech będzie to także dzień szczególnej modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie.

Spotkanie dla rodziców dzieci szkolnych z o. Romanem w środę o 18.45 albo w czwartek o 9.30 w Domu Parafialnym.

W całym Wielkim Poście pragniemy modlić się i przygotowywać na zaplanowane w tym roku Jubileuszowe Misje Parafialne, które chcemy przeprowadzić od 1 do 8 maja, jako duchową odnowę naszej parafii w 75 rocznicę posługi franciszkanów w Krynicznie.

W okresie Wielkiego Postu trwać będzie peregrynacja wizerunku Chrystusa cierpiącego z Manoppello. Więcej informacji u o, Jozuego. Zapisy w zakrystii.

W czwartek prowadzona adoracja o 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w int. małżeństw w kryzysie.

W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej po mszy o 9.00, o godz. 16.30 w Szymanowie, o 17.15 w Krynicznie dla dzieci i młodzieży i po mszy wieczornej dla dorosłych. Od 16.00 fraternia dla dzieci, podczas której przygotowujemy m.in. teatr cieni o misterium męki Pańskiej, a o 19.00 Krąg Biblijny.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi od g. 8.15.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na hospicja naszej diecezji, zajmujące się opieką paliatywną. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 17.15.

W zakrystii można nabyć miód dobrej jakości, który podarowała pani Jadwiga Kościelniak z Szymanowa, aby dochód przeznaczyć na krzyż misyjny.

Do odebrania jest miesięcznik Różaniec w zakrystii.

Zmarła nasza parafianka ś.p. Stanisława Kubasik (l. 69) z Kryniczna R.i.p.

Pamiętaj człowiecze, że z prochu powstałeś i w proch się obrócisz!

KONTO PARAFII:

Bank Pekao SA 37 1240 6670 1111 0011 0810 5079