Piąta niedziela wielkiego postu – 03 IV

Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca na końcu mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W czwartek o 20.00 prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu w int. osób niewierzących.

W piątek od 8.30 o. Jozue odwiedzi chorych.

Również w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy o 9.00, o godz. 16.30 w Szymanowie. O godz. 18.30 rozpocznie się DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII, na to szczególne nabożeństwo wszystkich serdecznie zapraszamy, również młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Udamy się w kierunku Malina i z powrotem. Prosimy o zabranie świec. Po drodze krzyżowej krąg biblijny.

W sobotę o 8.15 wyjazd dla kobiet formacyjno-integracyjny do Krzeszowa. Informacje u o. Jozuego. W sobotę również o 16.30 fraternia dla młodzieży.

Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na godz. 11.30 zapraszamy przedstawicieli wiosek i wiernych z palmami przed grotę, gdzie poświęcimy przyniesione gałązki palm i udamy się z procesją do kościoła. Palmy można będzie nabyć przed kościołem jak również świąteczne ozdoby i stroiki. Dochód dla potrzebujących z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę przed kościołem również zbiórka na remont naszego domu parafialnego.

W zakrystii i w kancelarii są do nabycia świece paschalne Caritasu (15 zł). oraz do odebrania miesięcznik „Różaniec”.

Osoby zainteresowane pomocą dla uchodźców z Ukrainy na terenie naszej gminy, mogą uzyskać informacje na plakacie w naszej gablotce.

W ramach wiosennych porządków na cmentarzu parafialnym proszę o usunięcie lub przycięcie wszystkich krzewów powyżej 1,5 m wysokości, rosnących przy grobach oraz usunięcie krzewów rosnących w przejściach i rozrastających się na inne kwatery.

Zapowiedzi przedślubne (II): Andrzej Mordal z Kędzierzyna-Koźla

Katarzyna Karolak z Szymanowa

Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian ś.p. Ryszarda Wojtaś (l. 74) z Szymanowa i ś.p.  Roberta Sutor (l. 32) z Malina, który zginął tragicznie w wypadku. R.i.p.

KONTO PARAFII:

Bank Pekao SA 37 1240 6670 1111 0011 0810 5079