Piąta niedziela wielkiego postu – 26 III

W niedziele Wielkiego Postu o g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Od 27 do 29 marca organizujemy zbiórkę elektro-złomu. Zużyte sprzęty AGD i RTV można składać obok garażu. Uzyskane pieniądze przeznaczone będą na wsparcie misjonarzy na Wschodzie.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Szymanowie w środę o 17.00

Zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza w czwartek o 18.30 a adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 20.00.

Piątkowy plan wizytacji kanonicznej bpa Macieja wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. Zapraszamy szczególnie na msze świętą o 18.oo. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w ten dzień po mszy świętej o 9.00, o 17.15 na kalwarii i po mszy świętej wieczornej.

W pierwszą sobotę od 8.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

W Niedzielę Palmową uroczyste procesje przed mszą świętą w Krynicznie o 10.00 i o 11.30. Rozpoczęcie przy grocie. Przedstawicieli wiosek z dużymi palmami zapraszamy na 11.30.

Jak w latach poprzednich, w Niedzielę Palmową, organizujemy mini kiermasz: „Dar serca”. Oprócz palm dodatkowo będzie można nabyć ciasta świąteczne i inne upominki.

W zakrystii i w kancelarii są do nabycia czekoladowe baranki (10 zł) i świece paschalne Caritasu (20 zł), oraz małe i duże krzyże San Damiano.

2 IV przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O 21.00 w bazylice św. Elżbiety na wrocławskim rynku dziękczynny różaniec z udziałem biskupów wrocławskich. Chętni na popołudniowy `wyjazd mogą się zgłosić do o. Jozuego.

Zwolniły się dwa miejsca wolne na wyjazd do Medjugorie i Chorwacji. Zgłoszenia przyjmuje o. Jozue.

W ubiegłą niedzielę na Fundację Antoni zebraliśmy 4930 zł i 25 euro. Bóg zapłać!

W ramach wiosennych porządków na cmentarzu parafialnym prosimy o przycięcie krzewów powyżej 1,5 m wysokości, rosnących przy grobach oraz usunięcie krzewów w przejściach i rozrastających się na inne kwatery.

Wójt Gminy Wisznia mała zaprasza mieszkańców na Jarmark Wielkanocny 02. kwietnia między 14.00 a 18.00 do Strzeszowa. Na terenie świetlicy odbędą się występy zespołów ludowych, degustacja i możliwość zakupu potraw wielkanocnych oraz sprzedaż ozdób świątecznych.

Zmarł nasz parafianin śp. Władysław Klemczyński z Szymanowa (l. 83) R.I.P.