Pierwsza niedziela wielkiego postu – 06 III

Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca na końcu mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Przed kościołem zbiórka na hospicja naszej diecezji, świadczące opiekę paliatywną dla najciężej chorych.

W czwartek o 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od czwartku rozpoczyna się również nowenna przed uroczystością św. Józefa.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy o 9.00, o godz. 16.30 w Szymanowie, o 17.15 dla dzieci i młodzieży i o 18.30 dla dorosłych prowadzona przez wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Od 18.30 fraternia dla młodzieży i Krąg Biblijny o 19.00.

W sobotę o 16.30 spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

W ubiegłą niedzielę i w środę popielcową uzbieraliśmy na pomoc „Caritas” uchodźcom z Ukrainy 9817 zł.

W zakrystii i w kancelarii są do nabycia czekoladowe baranki (5 zł) i świece paschalne Caritasu (15 zł).

W przyszłą niedzielę Ad gentes przed kościołem zbiórka na wsparcie misjonarzy w Afryce.

Pragniemy powrócić do pięknego, ale przerwanego zwyczaju, przygotowywania pięknych dużych palm na Niedzielę Palmową. Proszę przedstawicieli poszczególnych wiosek naszej parafii o zaangażowanie się w to dzieło.

Od 14 do 19 marca organizujemy zbiórkę elektro-złomu. Zużyte sprzęty AGD i RTV można składać obok garażu. Uzyskane pieniądze przeznaczone będą na wsparcie misjonarzy na Wschodzie.

Następne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania 16 marca dla kl. 8 i 18 marca dla II roku. Zapraszamy młodzież do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 17.15.

W okresie Wielkiego Postu trwać będzie peregrynacja wizerunku Chrystusa cierpiącego z Manoppello. Zapisy w zakrystii. Informacje na stronie internetowej.

W zakrystii można nabyć miód dobrej jakości, który podarowała pani Jadwiga Kościelniak z Szymanowa, aby dochód przeznaczyć na krzyż misyjny.

Zmarli nasi parafianie: ś.p. Józef Chorąży (l. 61) z Malina i ś.p. Waldemar Kuryłek (l.45) z Malina R.i.p.

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!

KONTO PARAFII:

Bank Pekao SA 37 1240 6670 1111 0011 0810 5079