Trzecia niedziela wielkiego postu – 20 III

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby w pierwszej kolejności do Komunii św. przystępowały osoby, które chcą przyjąć Komunię na rękę.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Fundację Antoni, która prowadzi kuchnię charytatywną we Wrocławiu Karłowicach.

W poniedziałek o 19.00 spotkanie formacyjne dla kobiet.

W środę katecheza dla dorosłych o 19.00.

W czwartek po mszy świętej porannej zaległe spotkanie z Gościem dla seniorów i chętnych, o 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a od 20.30 śpiew Akatystu ku czci Bogurodzicy.

W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to też Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do duchowej adopcji dzieci poczętych. Więcej informacji na stronie internetowej.

W tym dniu o godz. 17.00 w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem pragniemy odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji pokoju w Ukrainie i nawrócenia Rosji.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy o 9.00, o godz. 16.30 w Szymanowie i po mszy wieczornej dla dorosłych. O 17.15 w ramach nabożeństwa dla dzieci i młodzieży zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w formie teatru cieni. O 19.00 fraternia dla młodzież i Krąg Biblijny.

W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 10.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

W okresie Wielkiego Postu trwa peregrynacja wizerunku Chrystusa cierpiącego z Manoppello. Zapisy w zakrystii.

W ubiegłą niedzielę na misje w Afryce zebraliśmy 2263 zł. Bóg zapłać!

Osoby zainteresowane pomocą dla uchodźców z Ukrainy na terenie naszej gminy, mogą uzyskać informacje na plakacie w naszej gablotce.

W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy, w każdą niedzielę o godz. 14.00 odprawiana jest msza św. w języku ukraińskim. Proszę powiadomić zainteresowanych.

W ramach wiosennych porządków na cmentarzu parafialnym proszę o usunięcie lub przycięcie wszystkich krzewów powyżej 1,5 m wysokości, rosnących przy grobach oraz usunięcie krzewów rosnących w przejściach i rozrastających się na inne kwatery.

Zmiłuj się nad nami Boże w łaskawości swojej!

KONTO PARAFII:

Bank Pekao SA 37 1240 6670 1111 0011 0810 5079