Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – niedziela – 07 VI

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – niedziela  – 07 VI

Przez cały czerwiec po każdej mszy w tygodniu odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele nabożeństwo o 17.30.

We wtorek 9 czerwca trzecia próba przed I Komunią św. o godz. 16.00 grupa I i o 17.00 grupa II.

W  czwartek  przypada  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W związku z pandemią, zgodnie z zarządzeniem naszego arcybiskupa procesja eucharystyczna może się odbyć po głównej mszy św. w parafii na terenie przykościelnym, bez konieczności budowania ołtarzy oraz z zachowaniem przepisów dotyczących zgromadzeń. Jest to święto nakazane w Kościele, nakaz dotyczy jednak uczestnictwa we mszy św. w tym dniu, a nie uczestnictwa w procesji. Msze św. w tym dniu o 8.00, 9.00 w Szymanowie, 10.30 z procesją alejkami cmentarza, 17.30 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, 18.00 – msza wieczorna.

O pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu procesji eucharystycznej proszę w tym roku mieszkańców Malina, chodzi przystrojenie kościoła i placu, przygotowanie obrazów i figur, oraz o niesienie baldachimu, sztandarów, obrazów. Mile widziane będą ludowe stroje. Pomoc dotyczy także oktawy Bożego Ciała. Procesje odbywać się będą przez cały tydzień w czasie mszy wieczornych.

W piątek ks. abp Józef Kupny udziela wszystkim mieszkańcom diecezji i gościom dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

W piątek o godz. 16.00 pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych. O godz. 19.00 Krąg Biblijny.

W sobotę przypada Święto św. Antoniego z Padwy. W tym dniu część naszych dzieci w czasie mszy o godz. 10.00 i 12.00 przystąpi do I Komunii Świętej. Ze względu na złagodzenie obostrzeń związanych z pandemią, możliwy jest „Biały Tydzień” dla dzieci komunijnych. Zapraszamy dzieci od poniedziałku do piątku na msze o godz. 18.00.

W sobotę o godz. 17.15 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na remont dachu Domu Parafialnego.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą mszą św.

19 czerwca o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Za wszelką życzliwość i pomoc wyrażaną w różny sposób serdeczne Bóg zapłać!

W ostatnim tygodniu odszedł do Pana + Józef Olszewski z Ligoty Pięknej. Pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …..

Najświętsze Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami!

KONTO PARAFII:

BNP PARIBAS 87 1600 1462 1847 6991 7000 0253