VI Niedziela wielkanocna – 17 V

W związku z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi pandemii w zgromadzeniach religijnych może brać udział 1 osoba na 10 m2 powierzchni kościoła, czyli w naszym przypadku do 22 osoby, wyposażonych w maseczki lub inne formy zakrycia ust i nosa. Pozostali wierni powinni pozostać w domu i brać udział we mszach transmitowanych przez media.

Przez cały miesiąc maj odprawiamy Nabożeństwa Majowe. W tygodniu po wieczornej mszy św., a w soboty i niedziele o 17.30. W Szymanowie w środy o 19.00.

Od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe, w czasie których modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzi pracy. Ze względu na epidemię nie będzie procesji do krzyży, ale modlić się będziemy w tych intencjach przed Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 9.00.

W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 zapraszamy na mszę dziękczynną za jego życie i posługę.

W piątek 22 maja rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o 19.00 w kościele.

W przyszły poniedziałek 25 maja o godz. 19.00 Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy chcą w najbliższym czasie ochrzcić dziecko. Spotkanie w kościele, przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą mszą św. Pamiętajmy o obowiązku spełnienia przykazania kościelnego o spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Za wszelką życzliwość i pomoc wyrażaną w różny sposób serdeczne Bóg zapłać!

Zapowiedzi przedślubne: (I)      Julia Makowczyńska z Krynicza i Jacek Raducki z Żmigródka

Po nagrodę wieczną odeszli do Pana w tym tygodniu: Bogdan Płatek l. 71 z Ligoty Pięknej i Jan Szponar l. 83 z Szymanowa (pogrzeb we wtorek)

KONTO PARAFII:

BNP PARIBAS 87 1600 1462 1847 6991 7000 0253