Wielki Tydzień – Triduum Paschalne

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św.  poświęcenie palm, a  po mszy św. o 11.30 procesja z palmami. Przed kościołem można nabyć palmy i ozdoby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. W kancelarii można kupić paschaliki świąteczne Caritas (małe w cenie 6 zł, średnie – 10 zł, duże –  14 zł)

W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – przygotowujące nas bezpośrednio na święta Wielkiej Nocy.

• Wielki Czwartek Dzień ustanowienia przez Chrystusa dwóch Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to największe święto każdego kapłana. Dlatego prosimy w tym dniu o szczególną modlitwę w intencji kapłanów. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona zostanie o g. 18.00.
  • Wielki Piątek Dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 18.00. Drogą Krzyżową. Zapraszamy na tę ceremonie całą parafię.
  • Wielka Sobota Dzień adoracji przy Bożym Grobie, oraz święcenia potraw na stoły wielkanocne. Święcenie odbywać się będzie co godzinę na zakończenie adoracji poszczególnych grup od 9.00 do 17.00.  Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczną się w nocy o 22.00. Prosimy przynieść świece. Gromadzimy się przed kościołem wokół ogniska.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. odprawiamy w kościele parafialnym o  11.30 i 18.00, oraz w Szymanowie o 10.00. Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.
  • Okazja do spowiedzi św. od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty od g. 8.00 do 9.00 oraz od g. 16.30 do 18.00.
  • Ofiary, które złożymy w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę przeznaczone są na utrzymanie sanktuariów w Ziemi świętej. Próba ministrantów w Wielki piątek o 10.00.
  • Radę parafialną prosimy o przygotowanie wszystkiego, co będzie potrzebne do procesji rezurekcyjnej; baldachimu, nagłośnienia, sztandarów i figur.

Plan adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie w Wielką Sobotę:

• 8.00 – Kryniczno,
  • 9.00 – Rogóż,
  • 10.00 – Malin,
  • 11.00 – Szymanów,
  • 12.00 – Szymanów,
  • 13.00 – Ligota Piękna,
  • 14.00 – Ligota Piękna ,
  • 15.00 – Róże różańcowe,
  • 16.00 – 18.00 – Adoracja dla wszystkich

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

—————————————————————————————————————-

Zapowiedzi przedślubne:   zapowiedź II